سلام 

سوالی هست. ممنون میشوم که  اگر مواردی میدانید کمک کنید  و اگر موردی را میدانید مطرح کنید 

عرض کنم خدمت همه‌ی عزیزان 

زنی هست که هیچ حق و حقوقی ندارد و با ۶۲ سال سن مجردست و اصلا مهلت ازدواج نیافته!!! 

عمری به زندگی روزمره افتاده و هم اکنون نیز در خانه‌ی دیگری زندگی می‌کند ، یعنی همیشهزندگی کرده!!! 

بنده‌ی خدا حتی سهام عدالت ندارد!! هیچ حقوق و دریافتی ندارد!! 

یارانه تعلق گرفته به این خانم اکنون تحت نام سرپرست به حساب سرپرست ریخته میشه!! 

اکنون برای اینکه حقوقی داشته باشد باید به کجا رجوع کنم؟ بالأخره زنی تنهاست بدون حقوق! بدون سهام عدالت! 

بالأخره آخرالامر باید سازمانی برای این کار باشد! بهزیستی ؟ کمیته امداد؟ خیریه دولتی ؟ ولی بدنبال تامین بازنشستگی و خدمات حداقلی باید بود. 

لازم بذکره که فعلا زیر سقفی زنده میکند ولی سقفی از خودش ندارد و باید فکری برای بعداز اینکه خدای ناکرده ، سقفی نباشد بکنیم و شما همه‌ی احتمالات ناخرسند را در نظر بگیرید. و اگر میدانید کمک کنید. 

برای یارانه اش ، می‌گویند که باید استشهاد و تحقیقات محلی گرفته بشه!

معلومه که این زن بیچاره هیچ نوایی ندیده ولی خوب دیگه قانونه! ولی اگه برای استشهاد بیایند هزاران فکر ناجور میکنند مردم!! 

تمام هشت سال جنگ را در کرمانشاه بوده و از تاسف هیچ برگه و کاغذی نداره که بشه کاری کرد! 

بیشتر از چندین سال در کارخانه نخ ریسی کشمیر کار کرده ولی هیچ بیمه و برگه ای نداره ؛ کارخانه کشمیر کلهم تخریب شده و تا چند وقت پیش زمینهای خالی و صاف وسط شهر شده بوده ، و الانم هیچ دفتری نداره که  به آن رجوع شود. 

دیپلم زمان شاه داره و مدتی نهضت سوادآموزی درس داده ولی هیچ برگه ای نداره ( باید دقیق بپرسم )

شش ماه و بازهم شش ماه خدمت دفتری کرده و بهش گفته بودند بیمه هست تا استخدام رسمی که استخدام نشده!! 

گویا بجز شناسنامه ، هیچ کاغذی را نگه نداشته.

بیمه‌ای بجز دفترچه سلامت ندارد و ​​​ 

خدمت سربازی را باید بپرسم ولی فکر می‌کنم خدمت سپاه دانش رفته. باید بپرسم.

همچنین مواردی که دیگه

آیا برای بیمه و از بازنشستگی تا درمانی اطلاعی دارید ؟؟ 

چطوری باید بیمه و بازنشستگی و غیره برایش ایجاد کرد ؟؟؟

گفتند که از قوانین حکومت اسلامی همینه که ، حقوق زن تنها به گردن حکومت اسلامی هست و تنها گذاشته نمیشه! لازم بذکره که چند تن از اطرافیانش نمی خواهند کارش به زندگی کردن در جایی بمانند : نگهداری و نگهبانی بکشه! 

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها